23.2.2018

Každý majitel rodinného domu chce, aby jeho dům vypadal naprosto dokonale. Krásně uklizené okolí, bílá fasáda, truhlíky plné květin, perfektně udržovaná zahrada, kde nebude žádné haraburdí. Jak toho docílit?

Prostor pro kávový dýchánek zahradni altany

Je třeba okolí domu doplnit různými stavbami, které budou estetické i funkční. Pomohou vám tedy s praktickou údržbou zahrady a zároveň budou vypadat pěkně. Třeba zahradní altán. Kdysi šlo hlavně o odpočinkovou stavbu, ale dnes lze altán považovat za multifunkční objekt. Můžete dovnitř vzít zahradní nábytek a uspořádat tam odpolední kávový nebo čajový dýchánek.

 

Místo pro grilovací party

Stejně dobře ale můžete dřevěný altán využít i na grilovací párty. Jenom je nutné promyslet, jak umístit gril, aby nevznikly potíže. Dokonce můžete i altán s krbem, a to klidně i dřevěný. Jde o to, aby krb byl správně vyzděný, izolovaný a byly splněny všechny protipožární předpisy. Potom není problém si v krbu zatopit a užít si posezení i večer. Ani chladnější večery vás potom neodradí od příjemného posezení.

 

Romantická oáza pro dostaveníčka

Podobně víceúčelovým objektem je zahradní pergola. Poslouží opět k odpolednímu posezení s přáteli, jako prostor k letnímu grilování. Děti si tu mohou vytvořit krytou hernu pro případ špatného počasí. Zkrátka možností je spousta. Klidně ale může být třeba kovová pergola i jenom nádhernou zelenou džunglí, když kovové tyče necháte porůst třeba pnoucími růžemi. Romantická oáza pro milostná dostaveníčka je také skvělá.

 

Pořiďte si skleník

Jestliže milujete květiny a rádi je pěstujete, nic vám nebrání v tom, umístit do zahrady polykarbonátový skleník. Klidně v něm můžete pěstovat různé exotické květiny, nebo ho využít pro předpěstování rostlin, které pak budete vysazovat na záhony, to už je na vás. Klidně můžete pořídit skleníků třeba i více, jeden vyhradit květinám, další třeba zelenině jako jsou okurky, papriky nebo rajčata.