8.2.2018

Někteří lidé milují přátelská posezení. Patříte i vy mezi ně? Jestliže ano, potom určitě uvažujete o pořízení altánku pro podobné akce. Jakýsi vybrat a jak ho vybavit?

 

Řiďte se účelem altánuzahradni altany6

Je to velice jednoduché, například zahradní altány dřevěné konstrukce by měly být hlavně dostatečně prostorné, abyste se tam všichni vešli. Proto nejprve uvažujte na toto téma. Jak velkou společnost zpravidla zvete, kolik vás bude. Altány se totiž samozřejmě dodávají v různých velikostech. Je jenom na vás, jakou si zvolíte. Myslete také už při rozhodování na to, co budete v altánu podnikat. V současnosti jsou velice populární grilovací sešlosti.

Nechcete je pořádat právě zde?

 

Nerozhoďte si celkovou koncepci

Možná si na otázku odpovíte, že ano. Je to tak, rádi byste si pořídili dřevěný altán, kam byste rádi umístili třeba i vhodný gril nebo dokonce krb. To samozřejmě není problém. Musíte ale na tohle všechno myslet ještě s předstihem. Když budete umístění krbu plánovat ještě před vznikem altánu, je to jenom dobře. Pokud byste totiž postupovali naopak a chtěli krb nějak napasovat do již existujícího altánu, většinou se to příliš nepovede. V lepším případě bude vidět, že krb byl doplňován dodatečně, v horším, to úplně rozhodí celou koncepci krbu jako odpočinkové zóny.

 

Pozor, ať vám nechytí střecha

Když ale plánujete zahradní altán a s ním rovnou i krb, je to jiné. V takovém případě si můžete zvolit variantu, kdy si vyberete, kam přesně krb umístit. Topeniště bude uprostřed a bude vyhřívat celý prostor. Teplo pak bude sálat na všechny strany. Nic také nebude bránit přístupu do altánu. Pokud se ale rozhodnete instalovat krb do dřevěného altánu, musíte ale vyřešit izolaci krbu a odvod kouře. Jinak hrozí, že vám chytí střecha. Vybudovat dobře izolovaný komín ale naštěstí není takový problém.