25.1.2018

Patříte-li mezi šťastné majitele rodinného domu na vesnice nebo v městské vilkové části, určitě dříve nebo později začnete uvažovat o nějakém přístřešku k domu nebo do zahrady. Jaké možnosti zastřešení máte a k čemu mohou sloužit?

Auto si žádá ochranu pristresky lyngsoe 17

První kategorií nezbytných přístřešků jsou přístřešky na auto. Každý totiž nepočítá rovnou se stavbou garáže, vystačí nejprve s přístřeškem. V mnoha rodinách navíc mají dva vozy a jednu garáž, takže se přístřešek stává nutností. V zásadě nejjednodušší volbou bývá lehký a jednoduchý hlinkový přístřešek s krytinou v podobě polykarbonátu nebo polymethylmetakrylátu.

Vytvořte si ochranu vchodových dveří

Druhou nezbytností u domu v podobě zastřešení je obvykle vchodová stříška. Jakkoli se vám může zdát na první pohled zbytečná, není tomu tak. Nejlépe by vás nejspíše přesvědčilo porovnání vchodových dveří krytých vchodovou stříškou a dveří bez vchodové stříšky. Viděli byste, že dveře bez stříšky trpí mnohem více. Přitom prvek v podobě vchodové stříšky je velice jednoduchý: skládá se z jednoduché konstrukce kryté průhledným plastem.

Úkryt pro auto i pro složený stavební materiál

V mnoha případech se k domu hodí i plachtový přístřešek. Je mobilní a v tom je jeho velká výhoda. Můžete ho podle potřeby přemístit. Může posloužit jako provizorní úkryt pro auto, nebo třeba pro složený stavební materiál, který nesmí zmoknout. Zároveň z něj můžete udělat i krytou venkovní dílnu. Jde pouze o to ocelovou konstrukci dobře ukotvit k zemi.

Když máte kam složit dřevo…

Menší plachtové přístřešky mohou plnit i funkci kůlny na dřevo. Hodí se například pro krátkodobě skladování zásoby dřeva na zimu, kterou vám zrovna přivezli. Než zaplníte roztříděnými polínky přístřešek na dřevo, plachtová kůlna s ocelovou konstrukcí splní svůj účel.