15.12.2017

Chcete řešit zahradu na míru? To je ideální přístup. Spousta lidí v minulosti často přestavovala zahradu podle toho, kolik zrovna měla, nebo také neměla peněz. To samozřejmě je vidět na výsledku. Něco jiného je, když všechno řešíte najednou jako celek a máte k tomu připravenou koncepci, než když flikujete podle momentálního stavu vaší peněženky. Jak si tedy vytvořit koncepci?

 

Hodí se betonová garáž1-jpg

Především je nejlepší vytvořit si takový projekt rodinného domu, který bude pamatovat i na budoucnost. To znamená, že nejde jenom o vaše okamžité potřeby, ale i o budoucí plány. Pokud totiž budete řešit jenom okamžité potřeby, pak se nevyhnete tomu v budoucnosti přestavovat, přistavovat, dodělávat, předělávat. Pak se ale snadnou může stát, že dům se stane natolik živoucím organismem, že ho různé změny radikálně přetvoří. Při budování domu se vám proto bude hodit například betonová garáž.

 

Přístřešek a garáž jako jeden celek

Výborné je volit stavební prvky, které jsou typizované a stejné nebo podobné po mnoho let. Po tom zajistíte i u stavby určitou kontinuitu, kdy její prvky na sebe budou navazovat. Budou podobné a vycházet ze stejné koncepce, nebudou se nijak výrazně lišit, a to je důležité. Dům nebude snůškou různých přílepků jednotlivých stylů, ale kompaktním celkem, na který můžete být pyšní. Myšlení na budoucnost se promítá v tom smyslu, že třeba vytvoříte garáž a přístřešek na auto jako jeden celek.

 

Jste připraveni na novou situaci

Například jsou k dispozici betonové garáže, k nimž se dá přístřešek snadno přičlenit a vypadá to esteticky velmi dobře. Jde o jeden architektonický celek. Vše je pěkné, ladí k sobě. Vy můžete také tím pádem počítat s budoucností. Například dnes máte jenom jedno auto, ale v budoucnosti počítáte s tím, že si v rodině pořídíte další vůz. Máte-li už nyní garáž s přístřeškem, potom získáváte další prostor pro uložení vozu. Je vystaráno a jste připraveni na novou situaci.