4.12.2017

Zahrada se v současnosti stává prostorem pro trávení volného času. Celá rodina ji využívá k nejrůznějším účelům. Není nejmenší důvod k tomu, aby zde nenašli svoje vyžití všichni členové rodiny od malých dětí, přes –náctileté a jejich rodiče až po seniory. Každý zde objeví svoji zábavu. Jak takovou zahradu zařídit?

Oáza hraní pro malé dětipergola-m5

Malé děti nadchne zelený trávník, na kterém si mohou hrát podle libosti. Klidně i během slunečných dnů, protože před žhavými paprsky je ochrání slunečníky. Někdy můžete i zahradní domek třeba vyhradit jakou koutek pro děti, pokud ho nepotřebujete využít jako skladiště nářadí. Děti si v takovém prostoru skvěle vyhrají, mohou ho využít jako svoji malou domácnost, udělat si zde skladiště hraček, zkrátka cokoli vás napadne. Je to jejich útočiště.

Když dospěláci chtějí pěstovat

Dospělé, kteří rádi něco pěstují, potěší třeba skleníky z polykarbonátu, kde mohou dát průchod své zálibě a chlubit se pak svými výpěstky. Zrovna tak ale mohou pojmout zahradu i jako vysloveně odpočinkovou zónu pořídit si sem zahradní nábytek, vířivou vanu, nebo třeba i infrasaunu. Potom mohou relaxovat a trávit zde chvíle volna s tím, že pěstování bude věnována jenom užitná část zahrady. A udržování perfektního trávníku se vyplatí pořídit si ze zahradní techniky kvalitní sedačku.

Pořiďte si zahradní gril i ohřívače

Samozřejmě zahradní posezení pod střechou dřevěné pergoly uvítají i senioři. Dá se zde pořídit hezké posezení, kde se v příznivých dnech mohou ohřívat na sluníčku při kávičce. Ale nemusí zůstat jenom přitom. Když si pořídíte zahradní gril, můžete zde pořádat grilovací párty pro celou rodinu a přátele. Nabízíte pohoštění, klábosíte a vytváříte si přátelskou pohodu. Jde jenom o to, vybrat si ten nejvhodnější koutek, a pokud si pořídíte i sálavé ohřívače, můžete posezení protáhnout dlouho do večera.