12.10.2017

Dostavěli jste rodinný dům, chalupu nebo chatu? Možná cítíte, že zdaleka ještě není hotovo. Jakkoli je hrubá stavba hotová, udělali jste i omítky v případě zděné stavby, stále ještě nelze říci, že je vše uzavřeno. Čeká vás ještě spousta práce, i když si to možná ještě neuvědomujete.

Obyčejný carport nestačí 5

Ještě je třeba upravit okolí domu. Jakkoli se to možná zdá na první pohled jako maličkost, opak je pravdou. Jedná se o spoustu větších či menších prací, které jsou bez nadsázky během na dlouhou trať. Třeba garáž není součástí vašeho domu a vy v poměrně krátké době tedy musíte vyřešit parking pro svůj vůz. Garážovat prostě musíte, pro trvalé uložení vozu pouhý carport zkrátka nestačí. Začínáte tedy uvažovat o tom, že pořídíte prefabrikovanou betonovou garáž, pro kterou stačí připravit terén, udělat základové pásy a osadit ji.

Do krbu potřebujete dřevo

Snahy o zvelebení okolí vašeho domu a zahrady tím ale ani zdaleka nekončí. Navíc vám stále leží v hlavě spousta praktických věcí. Topíte v krbu dřevem? Pak je třeba vyřešit i takovou zdánlivou maličkost, jako kde uskladnit dřevo na topení. I pouhý stojan na dřevo je třeba vybrat tak, aby správně sloužil svému účelu. Můžete ho umístit na dvorek, nebo třeba hned vedle domu k jeho stěně či přímo do vstupní chodby.

Vychutnejte si krásný výhled do zeleně

Další kapitolou je zahradní posezení. Plánujete pořídit si hezký zahradní nábytek. Určitě ale nechcete sedět někde na větru, dešti nebo slunečním žáru. Proto je více než logické, že přemýšlíte o nějakém koutku pro rodinnou idylku. Takové dřevěné pergoly mohou být to pravé, za předpokladu, že je ovšem zastřešíte, aby splňovaly svůj účel. Promyslete si jakou pergolu zvolit a kam by se nejlépe hodila, abyste měli krásný výhled do zeleně.