7.9.2017

Jak zhodnotit svůj dům a jeho okolí? Určitě váš rodinný dům, nebo také chata či chalupa není určena jenom k přežívání a přespávání. Naopak. Jistě si chcete vytvořit skutečný domov, což znamená také prostor k užívání zahrady a celého okolí domu. Proto se zaměřte na to, jak své okolí zkulturnit.

Příjemná oáza k posezení1-jpg

Když si postavíte domek, určitě si u něj budete chtít vytvořit i malou odpočinkovou oázu. Mít domek se zahradou je samozřejmě velká výhra. Máte prostor k relaxaci. Například dřevěné pergoly k domu skvěle propojí dům se zahradou. Můžete si pergolu vybudovat na terase a stane se přestupním bodem mezi místnostmi uvnitř domu a zahradou vně domu. Pod zastřešenou pergolou pak můžete trávit spoustu volného času. Máte příjemný výhled do zahrady a můžete pod pergolou grilovat, hrát si s dětmi, nebo si jenom tak číst a popíjet odpolední kávičku.

 

Postarejte se o svůj vůz

Ovšem příjemné prostředí si žádá také váš vůz. Určitě nebude parkovat na ulici. Nejspíš mu objednáte třeba betonovou garáž, která bude přiléhat k domu a vlastně s ním tvořit jednolitý celek. V hotové garáži bude mít vůz ideální podmínky. Správné garážování zajistí vozu dlouhou životnost. Hodit se ale bude možná i přístřešek na auto, třeba pro případ, že máte v rodině více vozů, nebo nechcete-li denně zajíždět do garáže.

Pěstování vám přinese nového koníčka

Zahrada kolem domu by neměla zůstat hluchým, nevyužitým prostorem. Co si na ní postavit polykarbonátový skleník a pěstovat zeleninu nebo květiny? Získáte zajímavého koníčka a navíc výpěstky se budete moci pochlubit svému okolí. Starost o skleník si ale žádá i nářadí. Kam dá t sekačku, hrábě nebo zahradnickou lopatu? Neobejdete se bez zahradního domku, který ale nemusí být jenom skladištěm. Klidně může jít o dřevěný sroubek, ve kterém můžete v létě i přespat.