13.7.2017
 
Pokud přemýšlíme o bezpečném parkování vozidla, většinou nás jako první napadne klasická garáž. Pokud nemáte dostatek prostoru, finančních prostředků nebo času na realizaci, začneme uvažovat o alternativě ve smyslu například otevřeného přístřešku na auto. Málokoho však napadne varianta v podobě plachtové garáže
 

 

Co to vůbec je?

 
Plachtové garáže stále nejsou běžně příliš rozšířené, ačkoli jejich obliba každoročně značně narůstá s tím, jak se lidé seznamují s jejich možnostmi a výhodami. Základem plachtové garáže je konstrukce, zpravidla z trubkové oceli s práškovou úpravou. Jedná se o velmi stabilní a odolnou konstrukci s vysokou nosností a životností. 
 
 
 
Krytinu pak tvoří plachta – v ideálním případě vícevrstvá polyetylenová plachta s UV filtrem. Tato plachta je samozřejmě nepromokavá a má i výhodné tepelněizolační vlastnosti. 
 

Proč pořizovat plachtovou garáž?

 
Plachtová garáž se může výborně uplatnit za mnoha okolností a má řadu výhod. Předně se jedná o cenově dostupné řešení. Montáž takové garáže nezabere ani dvě hodiny a jedná se o plně mobilní řešení. 
 
Tato alternativa možná není ideální jako stálá garáž k rodinnému domu. Může se však skvěle uplatnit jako provizorní přístřešek pro vozidlo například na chatě, chalupě, na cestách nebo kdekoli, kde nejste soustavně a kde by se stálá garáž nevyplatila nebo by příliš překážela. 
 
Vozidlo je v této garáži chráněno před deštěm, sněhem, kroupami, větrem, prachem i přehřátím. Plachtová garáž může navíc sloužit i jako výborný dřevník na sušení polen na topení nebo například jako provizorní zahradní domek či kůlna pro uložení materiálů, strojů, nářadí a podobně.