21.6.2017
 
Přemýšlíte o pořízení garáže, ve které by bylo vaše vozidlo v bezpečí, ale zatím vás odrazovali vysoké finanční a časové náklady a náročnost stavby garáže? Řešením může být zakoupení již hotové mobilní garáže, která vám umožní ušetřit a přitom splní všechny požadavky jako klasická zděná garáž.
 
 

V čem tkví hlavní výhody hotových mobilních garáží?

 
Hladní přednosti jsou nasnadě. Mobilní garáže jsou výrazně levnější než zděné a jejich instalaci lze zpravidla bez problémů zvládnout za jediný den. Kromě časové a finanční úspory je pro mnoho lidí směrodatné také šetření místem, kterého na většině pozemků zejména ve městech rozhodně není nazbyt a dá se využít i lépe.
 
Mobilní garáže lze přitom zabezpečit stejně dobře jako klasické a vozidlu poskytují zcela totožný komfort. Chrání jej nejen před zloději a vandaly ale také před nepřízní počasí a dalšími negativními vlivy. 
 
Větší modely hotových garáží lze přitom velmi výhodně využít i k dalším účelům, například jako dřevníky či sklady materiálů, nářadí a vybavení – nebo je upravit a používat například i jako dílny nebo pracovny. 
 

Jaké typy hotových garáží jsou k dispozici?

Mezi nejvíce vyhledávané patří betonové garáže s podlahou, ale také kovové montované garáže s omítkou, případně dřevěné garáže
 
V případě betonových garáží se jedná o prefabrikáty, které jsou na místo určení dopraveny a usazeny s pomocí těžké techniky v již kompletně hotovém stavu. Jsou nesmírně odolné a přitom jsou jejich stěny 3 až 4krát tenčí než v případě garáží zděných. Je možné je také spojovat do větších celků pro garážování různého počtu vozidel.
 
 
Montované garáže s omítkou jsou „skládačky“, jejichž základ tvoří zpravidla zinkované trapézové plechy pokryté z vnější strany kvalitní omítkou. Jelikož jsou sestavovány až na místě, lze je využít i v těžko dostupných prostorách.