20.6.2017
 
Mobilní domy jsou na našem trhu poměrně krátce a mnozí si na jejich přítomnost teprve zvykají. Každopádně i tak mají mnoho výhod, které by obecně společnost měla znát, aby je ihned nezatracovala. 
 
 

Proč lidé mobilní domy zatracují

 
To, že se objevují odmítavé postoje k mobilním domům, pramení ze situace, která jasně hovoří o tom, že mobilní dům musí být bezesporu klasickým obytným domem. To ale vůbec není pravdou, a pokud se jednou ocitnete v mobilním domě, nebude znát rozdíl mezi klasickým bydlením a mobilním domem. Mobilní se především nazývá z toho důvodu, že se dá převézt a také že se doručuje již hotový. 
 

Bez stavby a rychle

 
A to je velká výhoda mobilních domů. Jsou doručovány rychle a bez nutnosti stavby. Mobilní domy jsou stavěny přímo ve výrobně a pak se doručují již hotové. Takže během krátké chvíle je možno zajistit skutečně hotové bydlení v mobilním domě. A to je velkou výhodou oproti jiným možnostem, které se nabízí. Hotový dům je tak možno mít skutečně ve zlomku času a pak už jen nutnost se nastěhovat. 
 

Cena jako ze snu

 
Důvodem, proč se lidí často pro mobilní domy rozhodují je hlavně pořizovací cena. Ta je skutečně zlomková oproti běžným domům. Pro představu – běžný mobilní dům stojí několik set tisíc korun, nejdražší stojí asi půl milionu až pět set tisíc. A to je skutečně atraktivní cena za pořízení takového domu. Je tak možno si pořídit dům z naspořené částky střevního spoření anebo si vzít půjčku, případně hypotéku. 
 

Možnost mobility

 
Mobilní domy jsou skutečně tvořeny pro moderní způsob žití a počítá se také s tím, že se lidé mohou v průběhu života stěhovat velký kus cesty třeba za prací. V takovém momentu je potřeba vyhledat nejen práci, ale i bydlení a zařídit mnoho záležitostí. Pokud ale vlastní člověk mobilní dům, pak se může spolehnout, že lze takový dům také přestěhovat. Není to sice zcela jednoduchá záležitost, ale dá se a tak je ušetřena práce se stěhováním a hledáním nového bydlení.