15.6.2017
 
Nejčastěji se situace objevuje u mladých osob, které sotva skončí školu, začnou pracovat a chtěli by bydlet ve vlastním. Aby se snáze osamostatnili, začnou bydlet v nájmu, kde ale dost často platí tolik, že nejsou s to našetřit si na vlastní bydlení. 
 
 

Častá otázka pro mladé lidi

A to bývá častý problém současnosti. Pokud tak mladí lidé nezískají nadstandardní finanční ohodnocení v zaměstnání anebo finanční injekci od rodičů či prarodičů, pak žijí od výplaty k výplatě a z našetřených peněz nejsou schopni našetřit dost peněz na to, aby se osamostatnili, respektive aby si na vlastní bydlení našetřili dost velkou úsporu. A tak sice platí nájem, mohli by tu částku investovat do vlastního, což se ale nepovede, protože hypotéka jim s největší pravděpodobností schválena nebude a celá kolotoč se opakuje. Možností ale může být mobilní dům.
 
 

Mobilní domy jako vhodná alternativa

Splnit si sen o vlastním bydlení tak může vyřešit mobilní dům. Ten totiž je navržen tak, aby nabídl vše potřebné, podstatné pro moderní bydlení a navíc pořízení takového domu stojí několik stovek tisíc korun, ty dražší mobilní domy stojí asi půl milionu korun. Je to tak možné financovat ze stavebního spoření, nebo půjčky a tak investovat do vlastního. Jedinec se tak odpoutá od nájmu a po čase, kdy se rozhodne pro jiné bydlení, může dům prodat. 
 

Levné a moderní

To, co je potřeba mobilním domům skutečně pochválit je velká výhoda nízké pořizovací ceny, bez nutnosti stavby a tak i zajištění rychlého, moderního bydlení. Mobilní domy využívají všechno moderní možnosti tak, aby šetřily přírodu, ale zase nabídly komfortní bydlení
 

Svoboda od zbytečného placení

Díky mobilním domům se tak jedinec může osvobodit od nájmu a bydlet snáze ve svém, konkrétně mobilním domě. Je to tak alternativa vhodná pro mladé, kteří chtějí bydlet ideálně ve svém.