14.6.2017
 
Otázku, kterou si klade mnoho případných zájemců o koupi mobilního domu. Tato otázka automaticky vychází z toho přesvědčení, protože mobilní rodinné domy se stávají čím dál častější a lidé se na ně hodně ptají.
 
 

Jaké jsou mobilní domy

Moderní mobilní domy nejsou rozhodně žádnou alternativou ke karavanu. Ač se dají sice převézt, pak nejsou totožné k obytným přívěsům, protože jsou rozlehlejší a na převoz je potřeba speciální odtah, nestačí jen klasický vůz. Dále pak je potřeba si uvědomit, že moderní mobilní domy jsou vytvořeny tak, aby zajistily pohodlné bydlení po celý rok. 
 

Celoroční mobilní domy

Pokud se bude otázka ohledně mobilních domů dále otvírat, je nutno zmínit, že existují mobilní domy a celoroční mobilní domy. Varianty, které se v podstatě liší, protože v prvním případě jde o nutné bydlení, přístřešek, kterým často obce například řeší problematiku bezdomovců. Celoroční mobilní dům je pak dům vhodný k obývání po celý rok. Má dostatečnou teplenou izolaci a udržuje teplotu mnohem lépe, než staré, studené domy. 
 

Vhodné a určené k celoročnímu bydlení

A to jsou domy, které se hodí přímo k celoročnímu bydlení. Nabízí dost podstatného, co moderní bydlení vyžaduje a jedná se rozhodně o lepší alternativu bydlení pro mladé, než placení nájmu za stejně velkou (nebo malou) garsonku. Navíc mobilní domy jsou tolik propracované, že nabízí skutečně výtečné moderní bydlení. 
 

Mobilní domy k celoročnímu obývání

Pokud se tedy má zodpovědět otázka, zda jsou mobilní domy současnosti určené k modernímu bydlení, pak je otázka jasně zodpovězena. Názory, že mobilní domy nejsou k tomuto vhodné, se objevují u osob, které spíše o situaci nemají dostatek informací, pletou si mobilní domy s obytnými přívěsy a jednotlivé alternativy dohromady. Každopádně mobilní domy jsou určeny k celoročnímu obývání.