13.6.2017
 
Možná poněkud troufalé tvrzení, ale zase svým způsobem je i takto možno mobilní domy chápat. Jsou nadčasové a určené pro mladé, perspektivní osoby, které chtějí žít po svém a nechtějí se vázat příliš striktně. 
 
 

Co mobilní dům umožňuje

Pro neznalce je představa bydlení v mobilním domě poněkud šílená. Představují si, že jde o zmodernizované karavany, takže omezený prostor a také žádná koupelna, kuchyně, místo pro přespání. Výhodou sice je prý transport a tak bydlet prakticky všude, kde se dá. Ale to tak opravdu není. Mobilní domy na první pohled nejsou rozeznatelné od běžných domů.
 

Nelze vědět, zda je to mobilní dům či nikoli

Proto je troufalé tvrdit, že jsou mobilní domy pouze zmodernizovaným karavanem. Naopak mobilní domy jsou levnou záležitostí a pořídit si je mohou mladí velice brzy a snadno. Cenová nabídka obstojného mobilního domu se pohybuje okolo půl milionu korun. A to je velice lákavá nabídka. Za předpokladu, že tak jedinec získá vlastní dům, prostor k bydlení, je velice atraktivní. 
 

Jaké jsou mobilní domy

Při prohlídce moderním mobilním domem nelze poznat, zda jde o klasický dům, byt nebo právě mobilní dům, všechny jsou zajímavě řešeny tak, aby naplňovaly očekávání a požadavky také moderní doby. Při srovnání běžné garsonky, kterou mají mladí lidé pronajatou a vlastním bydlením sestávající se z mobilního domu, pak je jasně výhodnější právě mobilní dům. Prostorově často i větší a navíc je pak také možno třeba dům prodat a získat tak nějaké peníze zpět. Což u nájmu možné není. 
 
 

Současná doma to vyžaduje

Není divu, že mobilní domy jsou u nás trend, protože naplňují také trend ze zahraničí, který určuje možnosti být schopný se stěhovat za prací. U nás jsou sice podmínky jiné, než třeba v USA, ale pravdou je, že mnoho lidí se u nás zaváže k bydlení a pak se nerado stěhuje, protože řešení všech závazků by bylo zdlouhavé. Je tak jistější se nestěhovat. Mobilní domy ale dovolují možnosti otevřít nový rozměr.