12.6.2017
 
Mobilní domy jsou trendem poslední doby. Stává se, že jsou stále více vidět, protože umožňují lidem bydlet rychle a snadno ve svém za nízkou pořizovací cenu.
 
 

Čím jsou mobilní domy výhodné

V první řadě je nutno vědět, že mobilní dům není rozhodně žádným moderním karavan. Jedná se o dům, který vypadá jako dům a je plnohodnotnou stavbou, určený k celoročnímu užívání a obývání. Velice příznivou je u mobilních domů pořizovací cena. Tak se pohybuje okolo půl milionu korun za obstojný dům se vším potřebným. Je to rozhodně lepší varianta, než malá garsonka, kde se platí nájem. 

 

Rychle a hned

Velice pozitivní informací je také fakt, že mobilní dům je možné mít velice rychle a poměrně snadno. Jestliže je zvolen hotový mobilní dům, stačí se pak jen dohodnout na termínu přívozu. Vše potřebné je s dodavatelem domluveno. I to, co je potřeba mít zajištěno a tak dále každopádně dům je hotový a nemožno ho také doručit na požadované místo. Takto se dá stavba realizovat v poměrně rychlé časovém horizontu a dům tak může být k obývání velice rychle.

 

Nepozná se rozdíl

Lidé často mají obavy, že až zavládnou zimní mrazy, bude pobyt v mobilním domě nesnesitelný. Jenže to je fáma, která nemá nic společného s pravdou. Mobilní domy jsou izolované a používaný jsou moderní technologie. Navíc se běžně mobilní domy vybavují klasickou omítkou, takže na první pohled není ani patrné, že jde o mobilní dům a také užití nových technologií zaručuje, že v mobilním domě bude teplo a ušetří se také mnoho energie, než v klasickém domě. 
 

Vlastní bydlení pro každého

Jedním z hlavních předmětů a důvodů, proč se mobilní domy vyrábí je fakt, že cílem je vlastní bydlení pro osoby, které si běžně nový dům odvolit nemohou z finančních důvodů. Mobilní domy jsou totiž levnou variantou a tak na místo, aby lidé platili vysoké částky za pronájmy, bydlí ve svém.