24.5.2017
 
Přesto, že existují odpůrci mobilních domů, stále více osob se o tuto formu bydlení zabývá a je k ní pozitivně nakloněno. Důvodů je hned několik, k předním patří především nízká pořizovací cena.
 
 

Cena za mobilní dům

Představa, že si koupíte hotový dům a bude vás stát asi půl milionu, jistě nutí k zamyšlení, kde je zakopaný pes, jak se s oblibou lidově říká. Navíc je to dům moderní, nový a má vše potřebné, tedy i kuchyň, koupelnu, ložnici i společenskou místnost. Pořád je to zvláštní. Jenže to je cena za mobilní dům. Skutečně pořizovací cena je o dost nižší a tak si ho mohou dovolit bezmála všichni. Přitom je to dům kvalitní, izolovaný.

 

Může být kdekoli

Při nutnost přestěhovat se, například kvůli práci, je častým problémem pro většinu lidí i to, že musí hledat nové bydlení. Pokud mají hypotéku, je zapotřebí vyřešit mnoho formalit, ať už následná prodej, anebo možnost pronájmu, každopádně to s sebou nese mnoho povinností, záležitostí, které ale v případě bydlení v mobilním domě odpadá. Mobilní dům je možno přestěhovat. Proto je to mobilní dům.
 

Moderní a dokonale řešený

Jsou lidé, kteří mobilní dům odmítají už jen proto, že je málo rozměrný, že je prostor omezený. Což je pravda, protože pro případný přesun, transport je potřeba, aby se mobilní dům dal převézt. Zase ale není tolik omezený, například ve srovnání s běžnými garsonkami. Ty mají často omezenější prostory. Mobilní dům je oproti tomu řešen promyšleně, vkusně a moderně. 
 

Vlastní bydlení především

Důležité je pamatovat na to, že mobilní dům je především o tom, že lidé neplatí drahé nájmy, ale bydlí ve svém. Jestliže se posléze rozhodnou založit rodinu a svůj příbytek zvětšit, pak je možností prodej takového domu a koupě jiného, třeba standardního. Cílem mobilních domů je právě osvobození od nájmů a možnost bydlení ve vlastním.