23.5.2017
 
Sen o vlastním bydlení má většina osob, která své nemá a bydlí v nájmu. Dost dobře si tak uvědomuje, kolik platí jakoby zbytečně, pouze za to, aby někde bydlel. To je dost velká suma, ať je jakákoli. Možností je bydlení ve svém, které teď může mít snad každý. 
 
 

Mobilní dům jako možnost

 
Problém, který řeší mnoho lidí a také se jim zabývají konstruktéři domů a podobných záležitostí. Má se to tak, že zejména mladí platí stále za nájem a tak nejsou s to osvobodit se od nájmu a našetřit si na vlastní bydlení. Je to takový koloběh, ze kterého se mohou dostat v případě, že se vypracují a budou vydělávat mnohem vyšší částku. Mobilní dům je však jistou možností.
 
 

Výhody mobilního domu

Může se zdát mobilní dům jako nedostačující bydlení, jako moderní karavan, ale tomu tak opravdu není. Pokud budete žít v mobilním domě, nebudete nic postrádat a ani mít pocit, že byste v mobilním domě žili. Je to především díky tomu, že jsou mobilní domy řešeny velice promyšleně a tak, aby nabízely kvalitní bydlení. 
 

Garsonka nebo dům

Ač sice je mobilní dům omezen, co se týče velikosti, rozhodně je rovnocenným soupeřem běžné garsonky. Velikostně totiž odpovídá. Přičemž to, co se platí v garsonce jen za bydlení, je v mobilním domě platí na splácení domu, pokud je tedy vyřízen úvěr. Obstojné mobilní domy se pořizují od 300 000 do 600 000. V závislosti samozřejmě na velikosti a provedení.
 

Mít vlastní bydlení

Třeba pouze na nějakou dobu, ale mobilní dům je vhodnou příležitostí, jak si zařídit vlastní bydlení a odpoutat se zcela od nájmu. Posléze je třeba možné i mobilní dům prodat a z části utřených peněž pořídit třeba vlastní bydlení. Mobilní dům je tak skvělé řešení pro mladé, kteří žijí sami, anebo v párech, kteří chtějí mít hezké a moderní bydlení a přitom nechtějí utrácet peníze jen za nájem, protože bydlí.