19.5.2017
 
Mobilní domy se stávají pomalu součástí našeho běžného života. Snad každý z nás už jednou na vlastní oči takový dům viděl, i když si to možná neuvědomil. Mobilní domy totiž vypadají přesně jako klasické stavěné dom.
 
 

Současná situace u mobilních domů

Na první pohled nejde poznat, zda jde o mobilní dům, nebo klasickou stavbu. To je předností dnešních mobilních domů. Bohužel se mnoho lidí domnívá, že co se týče mobilních domů, jsou to pouze zmodernizované karavany. To je však úplně jinak. Současné mobilní domy jsou navrženy tak, aby plně nabídly komfortní bydlení. 
 

Žádné karavany a omezené podmínky

Kdo se domnívá, že současné mobilní domy jsou spíše náhradou a jen pro otužilé, nebo výrazně odolné a nenáročné jedince, ten bude s největší pravděpodobností dost udiven, když uvidí, že současné mobilní domy jsou vskutku plnohodnotná obydlí, určená k obývání. Nejsou sice až tolik prostorná, jako snad jiné domy – je potřeba aby se daly transportovat, ale jinak jsou řešeny velice sympaticky. 
 

Menší byt v nájmu nebo mobilní dům?

I přesto, že je mobilní dům menších rozměrů, odpovídá naprosto bezostyšně velikosti současných menších bytů. Je tak pak otázkou, zda je lepší platit za nájem, anebo raději investovat do vlastního mobilního domu, který se tak bude majetkem. Po čase se dá vždy prodat a koupit třeba i vlastní, větší dům nebo byt. 
 

Varianta pro mladé

Z toho důvodu je mobilní dům skvělou možností pro mladé lidi, kteří chtějí bydlet ve vlastním, ale miliony na účtu nevlastní. Mobilní dům totiž stojí jen zlomek částky, kterou klasický dům. A to přitom je izolována a sestaven tak, aby plně nabídl pohodové bydlení. Navíc je možné dům transportovat zase na jiné místo. Je to tak vhodné řešení pro mladé a perspektivní osoby, které se nechtějí moc omezovat a rádi se kvůli práci i přestěhují.