26.4.2017

Hotové garáže jsou používané již několik let, v poslední době se však začaly hojně vyrábět pevné z materiálu odolných tak, že dokonale konkurují zděným garážím. Dokonce je mohou přestihnout. 
 
 

Nejsou to jen plechové boudy

Hotové garáže jsou spojeny s plechovou konstrukcí, boudou, které jsou dostatečně odolné, ale v konkurenci s pevnou zděnou garáží stále zaostává. Plechové garáže jsou sice stále na trhu a oblíbené pro svoji cenovou dostupnost. Plechové hotové garáže však mají v dnešní době dost silné konkurenty, které jsou stavěné pevně a snadno jsou konkurencí pro klasické garáže, které se staví běžným způsobem. 

 

Moderní hotové garáže

To, co je na momentálních hotových garážích nutno vystihnout je fakt, že jsou i takové, které jsou pevné, naprosto odolné proti vnějším vlivům a některé o dost pevnější, než třeba i běžně stavění garáže. Betonové hotové garáže jsou totiž silnou konstrukcí, která je nezlomná a také hodně kvalitně izolovatelná. Nepropustí teplo z venku a ani dovnitř. Pro udržení optimální a spíše nízké teploty je tento typ garáže výbornou volbou. 
 

Nerozeznatelné od zděných

Moderní hotové garáže jsou tak dokonale provedené, že na první pohled nejde poznat, zda je garáž hotová, anebo se musela nechat vystavět. Je to zejména proto, že moderní hotové garáže mívají dnes běžně fasádu, takže to nelze určit, jakým způsobem byly garáž postavena. Navíc hotová garáž je produktem, který po zabudování je možno užívat. Klasickou garáže je jinak potřeba vystavit, což je často i zdlouhavý proces. 

 

Méně tradiční, ale moc hezké hotové garáže

Pro osoby, které si potrpí na estetiku, jsou vhodné hotové garáže ze dřeva. Jsou to garáže, které vypadají jako malé dřevěné chloupky. Mají okýnka, třeba i květiny v oknech. Tyto hotové garáže jsou stylové. Hodí se do chatové oblasti, ale klasicky i k stylově provedenému domu.