21.4.2017

Hotové garáže mají tu výhodu, že je možno je použít do dvaceti čtyř hodin od objednání. Pokud jsou skladem, nic nebrání tomu, aby se tak stalo. Hotové garáže mají tu výhodu, že není potřeba žádat o potvrzení a mnoha dokumentů. 
 

Výhoda hotových garáží

To je především velkou výhodou hotových garáží. Že není potřeba žádat o návrhy a schválení, stavební povolení a mnoho dalších dokumentů a následně pak zařizovat stavbu garáže. I přesto, že se jedná o poměrně malou stavbu, pakliže se počítá s klasickou garáží, pak stejně i tak je to dlouhý proces, než se postaví a může užívat. Hotová garáž je naopak schopná fungovat ihned, bez nutnosti všech podobných náležitostí. 
 

Klasické garáže

Nejčastěji jsou dnes na trhu hotové garáže klasické, tedy pro jedno osobní auto. Takové garáže se také nejčastěji staví, tudíž nabídka vychází z poptávky. Hotová garáž má rozměry odpovídající právě požadavkům, které jsou dány, aby tak vůz měl dost prostoru, ale také ne tolik, aby bylo místa zbytečně moc. Vychází se z běžných propočtů. 
 
 

Dvojgaráž je také možnost

V dnešní době není žádným překvapením, že jsou v domácnostech auta dvě, nebo i více. Proto lidé potřebují mít kde schovat oba plechové miláčky. A dvojgaráž, jako hotová garáž tak může pomoci tento stav vyřešit. Dvojgaráže jsou provedeny tak, aby v nich pohodlně a vedle sebe mohla parkovat dvě vozidla. Tento typ hotové garáže je také hodně žádán i v případě, že mají lidí auto jedno, ale jiné dopravní prostředky jako jsou motocykly, jízdní kola nebo třeba čtyřkolky. 
 

Volba podle materiálu a provedení

Výběr hotové garáže se provádí i podle materiálu, ze kterého jsou garáže vyrobené. Může se jednat o beton, betonové garáže jsou oblíbené pro svoji pevnost. Další jsou pak garáže plechové, které jsou populární pro svoji cenovou dostupnost a vybírat je možno i z garáží dřevěných, které nejsou tak časté, ale esteticky zajímavé.