13.4.2017

Slovo kontejner vzbuzuje v mnoha lidech spíše méně negativní emoce, spojené se zápachem a nečistotou. Jenže to je nepřímé vyložení si překladu. 
 
 

K čemu je kontejner      

Kontejner není jednotka výhradně na odpad, ale jedná se o přepravní jednotku, která je určena pro přepravu objemného materiálu, nebo většího množství zboží, které má být přepraveno. A to může jít o materiál odlišný, nejen ten, který je určen ke zničení. Skladový kontejner je tak pevná konstrukce, která je ideální pro přepravu množství objemného a třeba i delší cestou, jako jsou lodní přepravy.
 

Skladové kontejnery v praxi

Skaldové kontejnery jsou vidět v praxi často. Zejména pak u staveb, velkých a rozsáhlých budovatelských plánech. Zde všude může být skladový kontejner užitečný, protože tak dovoluje poměrně snadné a jednoduché přemístění mnoha materiálu z jednoho bodu do druhého. Ne vždy to může být cesta jednoduchá, ale díky umístění do jednoho skladového kontejneru se tak snáze povede.
 

Rozměry skladových kontejnerů

Není dáno přímo, jaký typ skladového kontejneru je ten nejvhodnější. Je to dáno především i tím, co je potřeba pomocí skladového kontejneru uskladnit. Každopádně jde vždy o rozsáhlé zboží, nebo objemné materiály, které se tak dá užít pro tuto možnost. Skladové kontejnery a nabízí jako hotové a podle rozměru se určuje i cena. Čím je skladový kontejner větší, tak obvykle bude také finančně náročnější jeho pořízení. 
 

Proti krádeži

Pravdou je, že se nejčastěji skaldové kontejnery užívají na stavbách, pro uložení materiálu, nářadí a jiných potřeb pro užitek a zabezpečení tak proti zlodějům. Skladové kontejnery jsou totiž takové mobilní domky, sklady, které se během určeného času dají přemístit a užívat zase na jiném místě. Skladové kontejnery se zamknou a proti krádeži je majetek chráněn.