6.4.2017
 
V dnešní době lidé opět hledají možnosti, jak si vypěstovat vlastní plodiny na svém pozemku. V mnohém jim tuto cestu usnadní moderní skleník z odolného polykarbonátu.
 
 

Moderní skleník není skleněný

Ač to zní jako paradox, tak skleník v dnešní době již většinou skleněný není. Původní skleníky se vyráběly výhradně se skelnou výplní, což jim udalo také název, ale moderní doba již od tradičních skleníků se skelnou výplní upustila a spíše se dnes užívá kvalitní polykarbonát. Moderní provedení tak vytváří polykarbonátové skleníky, které jsou stále více oblíbené i populární. 
 

Proč volit polykarbonátový skleník

Velkou výhodou polykarbonátových skleníků je především fakt, že materiál na výplň je velice odolný a tak je silnější proti vnějším vlivům. Může jít o běžné přeháňky, ale i silná krupobití, která většinu skleněných skleníků poničí. Dnešní moderní a kvalitní polykarbonát je však materiálem silným a proti takovým nesvárům také dost odolný. Polykarbonátové skleníky mají tak delší životnost. 
 

Životnost a odolnost

Provedení skleníku s polykarbonátovou výplní zaručuje odolnost, ale i dlouhou životnost. Velkou výhodou tak je především fakt, že polykarbonátové skleníky mají silnou odolnost proti vnějším vlivům, přičemž není omezena funkčnost na bázi standardního skleníku jako takového. Výplň z polykarbonátu vydrží mnohem více, než běžné sklo a proto se dnes hojně kvalitní polykarbonát užívá. 
 

Skleník dnešní doby

Skleněný skleník není nic špatného. Nicméně pokud by přišlo na zahradu silné krupobití, pak polykarbonátové skleníky mají výrazně větší odolnost, než skleníky pouze ze skla. Roztříštění skla je také nepříjemnou záležitostí, musí je zkontrolovat okolí, zda nikde nejsou střepy. Polykarbonát je sice také možné rozbít, ale díky uskupení není polykarbonátový střep takovou pohromou, jako malé kousky skla.