5.5.2017
 
 
Na zahradách u moderních domů je běžné mít i prostor pro pěstování vlastní zeleniny, nebo jiných plodů. Žádá si to moderní doba a také způsob života. Skleníky na zahradu jistě patří.
 
 

Proč mít skleník

Důvodem, proč si na zahradu pořídit zahradní skleník je především pro urychlené pěstování zeleniny, či jiných plodů a také ochranu před vnějšími vlivy. Skleník na zahradu moderního způsobu žití rozhodně patří, protože se navrací dřívější zvyky, si zeleninu vypěstovat vlastním úsilím. Jedná se tak o zeleninu čerstvou a čistě přírodní. Pěstitel ví, jaké substráty a prostředky použil. Takový plod má velkou cenu. 
 

Urychlení především 

U skleníku, který bude stát na zahradě lze konstatovat, že určitě je vhodným způsobem, jak urychlit růstu zeleniny, nebo plodů, které se zde pěstují. Díky využití skleníkového efektu se ve skleníku tvoří potřebné teplo a rostliny tak mohou snáze vzkvétat. Pravidelné zalévání tak podpoří růst a plody je možno mnohem dříve sbírat, než při pěstování na ploše bez skleníku. 
 

Velké výhody skleníku na zahradě

Navíc je tak možno zasadit semena dříve, než je standardní způsob, jelikož prostor ve skleníku umožňuje právě prostředí vhodné pro pěstování vlivem skleníkového efektu o dost dříve, než je běžný standard. Skleník je tak možností, jak mít čerstvou zeleniny po většinu část roku. Působením slunečního záření a vytvoření tepla vně skleníku je tu nejlepší metodou, jak vypěstovat požadované plodiny.
 

Odolnost materiálu 

Dříve byly skleníky výhradně vyráběny ze skla, tedy co se týče výplní. Dnes je spíše používáno materiálu jiných, které jsou dostatečně odolné a sklu naprosto vyrovnané. Jedná se zejména o kvalitní polykarbonát, který má větší odolnost, než sklo a pro skleník tak zajišťuje dlouhou životnost. Kvalitní polykarbonát je tak pro moderní skleník ideálním krytinou.