4.4.2017
 
Majitelů městských bytů již nemusí trápit fakt, že se kvůli omezenému prostoru nemohou pořídit skleník a na svém pozemku, nebo spíše na balkoně svého bytu nemohou pěstovat plody. Moderní mini skleníky jsou právě určeny do omezených prostorů. 
 
 

Proč mít mini skleník

Skleník je prostor, který zajišťuje jistý růst rostlin a dodává jim potřební teplo, které pro svůj růst významně potřebují. Navíc ochraňují rostliny a zeleninu, či jiné plody před vlivem vnějšího okolí, ať už se jedná o počasí, nebo nálety nevítaných hostů, zvířat a ptáků především. Jenže skleník potřebuje svůj prostor, a pokud je omezený, například na prostor malé terasy nebo balkónu, pak je možností mini skleník.
 

Rozměry mini skleníku

V dnešním, takřka neomezeném světě je možno mít doma prakticky cokoli. A navíc není tolik rozdílné, zda člověk žije ve velkém domě, nebo malém bytě. Mini skleníky jsou ideální právě pro pěstitele, kteří ale bydlí ve městě, konkrétně na sídlišti a i tak chtějí pěstovat a mít k dispozici vlastní čerstvou zeleninu. Rozměrově je několik typů mini skleníku, každopádně většina má v délce asi 120 centimetrů a hloubce pak něco málo přes šedesát čísel. 
 

Co umí mini skleník

Především se jedná o velice dobře a smysluplně navržený skleník, který tak umožňuje pěstovat plodiny i v omezeném prostředí. Moderní návrh má v sobě nejen místo pro uskladnění substrátu a potřebných pomůcek k pěstování, ale i má moderní mini skleník mnoho funkcí. Především je to možnost větrání. Jako každý jiný, má i mini skleník možnost variability pro částečné nebo úplně rozevření. 
 

Důmyslní řešení

U mini skleníku je provedení tak důmyslně rozvrženo, že je zachován i precizně odchod vody. Není potřeba se tak obávat, že voda na zalití pak bude protékat skrze až na podlahu. Moderní mini skleník je dokonale navržen tak, aby sloužil právě i v moderních prostorách a omezeném prostředí.