Zahradní domky jsou na zahradě dnes běžnou záležitostí. Nahrazují hospodářská stavení, ale i nářaďovnu a mnohé jiné. 
 
 

Moderní domek

Nové domy a moderní způsob žití již nezaopatřují hospodářské stavení, protože takové prostory již nejsou potřeba. Dříve bylo běžné k domům stavět takové prostory, protože se jinak pralo, chovalo se mnoho hospodářského zvířectva a to bylo nutno nakrmit. Dnes však je doba jiná, přičemž ale stavba hospodářského staveno chybí. Na uložení potřeb na zahradu, techniky i nářadí či zahradního nábytku je tak vhodný zahradní domek.
 

k čemu je zahradní domek

 I přes to, že se dnes slepice, králici ani husy či prasata běžně nechovají v domě, je potřeba přístřešek, který by ukryl a stal se domovem pro zahradní techniku, nebo nářadí. Ať už jde o hrábě, lopaty, zahradní nůžky, tak také sekačku na trávu a příslušenství. To vše je zapotřebí ukrýt na jedno místo. Zahradní domek je přímo místo pro všechno možné vhodné a určené. 
 

Zahradní domek pro vše

Na zahradě a nemísí jít jen o techniku, ale i takové potřeby jako jsou nutnosti k bazénu, zahradní nábytek včetně poslepování, dek a lehátek. Také sem patří hračky pro děti, či žrádlo pro psa, nebo kočku. Zahradní domek je tak útočištěm ze všech stran. Umožní sklidit věci rychle a současně jim vytvoří i střechu. Navíc je následně možné použít uskladněné potřeby v zahradním domku ihned. 
 

Jako okrasa zahrady

Podle typu je možno zvolit zahradní domek na vlastní zahradu. Ten může být i okrasou zahrady, určit jí ráz a smáznout fádnost. Zahradní domek tak bude útočištěm pro mnoho potřeb a také může být i střechou nad hlavou, pro případné a občasné přespání. Častěji však pod střechou zahradního domku bude spát jízdní kolo, rybářský prut nebo osvětlení na zahradu. Zahradní domek lze využít podle potřeba a také jeho velikosti.