Uskladnění dřeva není jen tak jednoduchou záležitostí. Je zapotřebí prostor, který umožňuje nejen plné zastřešení po stranách a shora, ale také průduchy, aby dřevo mohlo dýchat a vysoušet se, nevlhnout.
 
 

Dřevník jako volba

Pro tyto účely je nejschůdnější cestou dřevník. Je přímo určena na venkovní plochy k tomu, aby se do něj mohlo uskladnit dřevo. Na podzim se tak může přivézt várka dřeva a přes celou, dlouhou zimu užívat výhody moderního dřevníku, který takto dřevo uskladní a umožní mu prostor i klima, které potřebuje pro správné fungování. 
 

Druhy dřevníků

Populární a snad i nejoblíbenější je dřevník z plechu. Plechový dřevník je pevnou konstrukcí, která odolá i vnějším vlivům, jako je vítr, krupobití a silné mrazy, v zimě pak také sníh. Plechový dřevník je tak vhodnou volbou právě do uskladnění dřeva s odolnými stěnami. Svým vzhledem dobře zapadne do celkového konceptu zahrady, či okolí domu, neruší svým vzhledem, provedením. Navíc uchová dřevo po celý rok.
 

Dřevěný dřevník

Hezky vypadá na první pohled dřevěný dřevník. Konstrukce ze dřeva je silná, odolná proti vnějším vlivům. Pod střechou ze dřeva bude každé dřevo spokojeně odpočívat. Dřevěný dřevník lidé volí pro své chaty a chalupy, protože tak vzhledově odpovídá a hodí se pro tento prostor. Dřevený přístřešek na dřevo, nebo spíše dřevník, v moderním vzhledu skvěle zapadá do konceptu jakékoli zahrady a jejího okolí. 
 

Plachtový dřevník

Není možné jej pokládat přímo za dřevník, protože plachtový přístřešek je užíván z několika důvodů a účelů a tak je vhodný i na uložení dřeva. Aby se zabránilo útoku deště a sněhu, nebo jiných přeháněk, existuje plachtový přístřešek pro uskladnění dřeva i jako dřevník. Zde je možno uložit ohromné množství dřeva, protože plachtové přístřešky jsou velice často rozlehlé a velké. Pro ohromné množství dřeva ideální.