Přístřešky na dřevo jsou super, ale přece jen je pro uskladnění dřeva vhodnější dřevník. Moderní dřevníky jsou rozsáhlé, s pevnými stěnami a také celkovou odolností proti vnějším vlivům.
 
 

Proč mít dřevník

Lidé často mate pojem dřevník a přístřešek na dřevo. Ač jsou obě varianty určeny pro uskladnění dřeva, přece jen je mezi nimi parný rozdíl. Přístřešek na dřevo je spíše místo, kam se uloží dřevo na nějaký krátký čas a hodí je jak do interiérů, tak exteriérů. Přístřešek na dřevo je moderním pojetím uložení dřeva, ale pokud je zapotřebí uskladnit dřevo, třeba i na další dobu, nutné je zvolit pro tuto činnost dřevník.
 

Mnoho dřeva pod jednou střechou

Velkou výhodou dřevníku oproti jiným typům uskladnění dřeva je i to, že je vše pod jednou střechou. Dřevník má pevní stěny, zespod obvykle průduchy, aby se tak dřevo sušilo a nevlhlo, nebo neplesnivělo. Dřevo potřebuje průvan, což mu moderní stavba dřevníku dokonale umožní. Dveřník je již podle názvu přímo určen pro uskladnění dřeva.
 

Rozdíl je patrný

Přístřešek na dřevo je něco jiné, než dřevník. První jmenovaný totiž slouží k dočasnému uskladnění. Naproti tomu je dřevník pevná konstrukce, nebo spíše plechová bouda, která je dostatečně velká na to, aby uskladnila dost dřev a tak umožnila topit pohodlně dřevem v moderních domech a moderních podmínkách. Dřevník je vhodnou alternativou pro uložení dřeva už jen proto, že uschová dřevo a působí na okolí příjemkám dojmem, ne jen jako kopa dřeva.
 

Dřevo má mít svůj prostor

Na domácí podmínky je přístřešek na dřevo vhodný pro zastřešené plochy, nebo vnitřní prostor na uskladnění dřeva. Avšak pro přímé uložení dřeva ve venkovních podmínkách je určen dřevník. Je to zejména proto, že má pevnou konstrukci se stěnami a tak zabrání i v přítomnosti silného vichru, možnost rozházení dřevěných polen.