Moderní doba navrací sterý, dobrý způsob topení a to přímo v krbu, kamnech pomocí dřeva. Jenže tím je také potřeba uskladnit někde dřevo, ideálně na celou zimu.
 
 

Moderní doba, moderní vybavení

Běžně moderní způsob bydlení dnešní doby je takový, že jsou prostory přímo určeny k danému způsobu užívání a jiná není možná. Proto dnešní domy nemají mnoho prostoru, například pro potřebné uskladnění dřeva. Nicméně i to nezabrání k pohodlnému uložení potřebného topiva. Existují dnes moderní stojany a přístřešky na dřevo

 

Přístřešky na dřevo jako řešení

Pro moderní způsob bydlení jsou řešením přístřešky na dřevo, které jsou přímo určeny k uložení dřeva. Provádí se v několika variantách, zájemce i má právo určit velikost podle potřeby. Jsou přístřešky na dřevo podélné, které jsou dostatečně stabilní a uchovají mnoho dřeva, což je zásadní. Pokud ale na ně není dostatek místa, nebo spíše je prostor nějakým způsobem do délky omezen, není to konečná. 
 

Přístřešky na dřevo na výšku

Z přístřešků je možno vybírat nejen ty, které jsou tedy prodloužené, na délku, ale i přístřešky na dřevo, vedené na výšku. Takové přístřešky jsou vhodné obvykle do jakýchkoli prostor. V případě velkého množství potřebného uskladnění dřeva, se dají jednotlivé přístřešky na dřevo za sebe postavit jeden za druhým a tak i v omezeném prostoru dostatečně vybavit a uskladnit dřevo. 
 

Ven i do domu

Velkou výhodou přístřešků na dřevo je především fakt, že se hodí jak do domu, tak i do venkovních prostor. Nezáleží na tom, kde se nachází, protože přístřešky na dřevo jsou vhodné jak do domu, ideálně vedle krbu, kde tak vytvoří tematický vzhled, ale i ven, protože jsou z jednoduché konstrukce, která je pevná a odolná a snese i nízké venkovní teploty, tak i vnitřní prostory. Přístřešky na dřevo jsou flexibilní.