Vybíráte si bazén na zahradu a chcete co nejmenší zatížení přípravnými stavebními pracemi? Pak se rozhodněte pro bazén na klíč. 
 
 

Zabudování bazénu

Budování bazénu vyžaduje provést nejen samotné výkopy pro bazén, ale také přípravné zemní a výkopové práce. Můžete zvolit variantu, kdy si pro bazén všechno připravíte sami nebo si zvolíte variantu bazénu na klíč, kdy veškeré potřebné úkony za vás provede dodavatel bazénu.
 

Co zahrnuje stavební příprava bazénu

Prvním krokem je provedení výkopu pro bazén. Dno bazénu se vybetonuje, propojí se potrubí bazénu s filtrační technikou, napustí se bazén na zkoušku. Bazén je po plném napuštění potřeba obsypat zeminou, která nám zbylo po úpravách terénu. Ideálním obdobím pro stavbu bazénu je podzim, kdy provádíte hrubé terénní úpravy, na jaře pak provedete finální úpravy. 
 

Zastřešení bazénu

Bazén se zastřešením vám přinese mnoho užitku. Zastřešení bazénu vám může hyzdit vaši upravenou zahradu, nicméně je velmi praktické. V prvé řadě se jedná o významný bezpečnostní prvek, za druhé vám prodlouží koupací sezonu a udrží vodu déle čistou, čímž snížíte náklady na nákupy bazénové chemie a čističů. 
 

Realizace bazénu na klíč

Chcete-li se zbavit starostí objednejte si bazén, který vám jej dodá na klíč. V ceně je pak nejen instalace bazénu, ale také přípravné stavební práce, betonáž, test bazénu, montáž bazénové techniky, záruční i pozáruční servis. Výhodou je rychlá realizace a nižší náklady na zabudování bazénu než při stavbě svépomocí. Nezapomeňte také na pravidelné zazimování a odzimování bazénu, na úpravu jeho okolí. Bazénovou terasu je možné obložit dlažbou, wpc deskami nebo například keramickou dlažbou s protiskluzovou úpravou.