Moderní dům má moderní zahradu a zde patří bazén. V dnešní době je to běžná součást každé běžné zahrady. 
 
 

Kdo nemá bazén, jako by nebyl

Je to sice poněkud přehnané tvrzení, ale pravdou je, že moderní domy a zahrady bazén mají. Je to především i proto, že dnes jsou ceny bazénů dostupné prakticky všem. Proto lidé volí pro své zahrady umístění bazénu. Následná údržba je díky moderním technologiím a poměrně vyspělé technice snadná, prakticky nenáročná a bazén tak mohou mít i pilně zaměstnaní lidé. 
 

Volba druhu bazén

V zásadě při výběru správného bazénu na zahradu je zapotřebí vyřešit důležitou otázku a to tu, zda bude bazén nadzemní, anebo zabudován v zemi. To je zásadní rozhodnutí, od kterého se bude odvíjet u další postup a koupě potřebného vybavení pro bazén. 
 

Bazénové sety 

Hotový bazén spolu s potřebným příslušenstvím je to, co ocení lidé, kteří nechtějí vše kupovat postupně a shánět a trávit mnoho času, ale touží mít vše pospolu a tak, aby se dalo použít. Bazénové sety jsou ideální volbou pro ty, co potřebují mít vše pospolu a zvolí jistou představu, kterou chtějí mít zabudovanou na zahradě. Bazénové sety jsou ideální pro stále zaměstnané osoby. 
 

Nadzemní bazény - alternativa pro všechny

Alternativou jsou i nadzemní bazény, které jsou výrazně finančně méně náročné, než ty zabudované v zemi. Samozřejmě, že existuje mnoho výhod, které zabudované bazény nabízí, ale pořizovací cena hraje v jejich neprospěch. Další nevýhodou těchto bazénů je, že se musí zabudovat do země a s tím je spojená práce a vybavení. Naproti tomu nadzemní bazén se dá koupit a ihned použít. To je rozhodně lepší volba pro nedočkavé. Rozhodující je právě i pořizovací cena, která je při běžných standardech dostupná i pro běžné osoby. Nadzemní bazény jsou tak populární a oblíbené.