Na zahradu patří správně i zahradní domek. Pro některé domy možná zbytečné, nicméně moderní domky již nemají většinou prostor pro umístění zahradního náčiní.
 
 

Kde zahradní domek musí být

A z tohoto důvodu je zapotřebí mít zahradní domek, pro uskladnění zahradního vybavení, jako jsou sekačky na trávu, motyky, hrábě, lopaty, ale i substráty, sazenice, květináče a mnoho dalšího. Zahradní domek je tak úschovnou, která učiní na zahradě pořádek. 
 

Plechové zahradní domky

Mezi levné varianty zahradních domků patří plechové. Nejsou sice nějak esteticky zajímavé, ale zato jsou účelné a pro úschovu zahradního materiálu naprosto dostačující. Jsou ideální pro majitele zahrad, kteří mají rádi praktičnost, upřednostňují věci méně náročné na údržbu. Plechové zahradní domky jsou touto variantou, která má navíc i dlouhou životnost. 
 

Dřevené zahradní domky

Pokud už je klient náročnější a vyžaduje, aby zahradní domek byl současně i okrasou zahrady, pak je zapotřebí, aby volil dřevěný zahradní domek. Ty moderní nejsou klasickou boudou, ale skutečně vzhledným domkem s okny a naplňují tak požadavek okrasy zahrady. Přitom jsou také pevné a do přírodního prostředí se výtečně hodí. 
 

Plachtové zahradní domky

Velice levnou variantou zahradních domků, jsou plachtové zahradní domky. Nejsou sice tolik stabilní, jako domky dřevěné, za to jsou však skvělou možností. Ochrání techniku, ale pravdou je, že jde spíše variantu dočasnou, například na sezonu, kdy tak může být zahradní technika po ruce, na zimu je pak dobré ale volit jiný přístřešek. 
 

Prémiové zahradní domky

Prémiové zahradní domky jsou spíše variantou vhodnou ideální pro vášnivé zahrádkáře a domácí kutily. Tyto zahradní domky nabízí kompletní prostor pro uložení řady nářadí, ale také možnost mít vše po ruce, přehledně a také jednoduše řešeno. Navíc na první pohled vypadají takové domky dobře.