Garáže nemusí být jen bouda na vůz, ale i krásná stavba, která tak trochu bude budit dojem, že jde o stavbu zcela jinou, než je garáž. 
 
 

Méně často viděná dřevěná garáž

To je popis, který koresponduje s popisem běžné dřevěné garáže. Ač tyto stavby nejsou tolik časté, jistě stojí za zmínku zapřemýšlet o její koupi, pokud je v plánu stavba vlastní garáže. Hotová dřevěná garáž totiž neruší svým vzhledem okolí, díky čistě přírodnímu materiálu tak zapadne dobře mezi domy, či může stát o samotě. 
 

Na jedno, ale i dvě auta

Garáže se obvykle montují či staví na jedno auto, ale pomalu nastupuje doba, kdy lidé častěji volí garáž na vozy dva, tak zvanou dvojgaráž. Má dvoje vrata, která se otvírají samostatně a výjimkou v této nabídce nejsou právě ani dřevěné garáže. Na trhu jsou tady jak klasické dřevěné garáže na jedno auto, tak moderní, a čím dál více populární dřevěné garáže na auta dvě
 

Kterou dřevěnou garáž zvolit?

Pro domácnosti, kde jsou minimálně dvě auta, je vhodné jistě popřemýšlet ihned o garáži pro dvě auta, protože nejen, že je potřeba zastřešit obě, ale také je potřeba zmínit, že u dřevěných garáží pro dvě auta je větší stabilita, vzhledem k tomu, že se jedná o větší plochu, odolná je tak více proti silným nárazovým větrům více. Pro jedno auto bohatě stačí klasická garáž, ale jestliže jsou vozy dva, nebo se uvažuje o novém, rozhodně je potřeba tuto důležitou skutečnost vážně probrat a zvážit. 
 

Další varianty dřevěných garáží

Velice skvostně vypadají i dřevné garáže s přístřeškem pro auta. Hodí se tak, pokud je v domácnosti více vozů, nebo často rodinu navštěvují známí a rodinní příslušníci, takže je potřeba zaparkovat vůz. Garáž s přístřeškem však také dost často užívají majitelé garáží, pokud nechtějí parkovat ihned auto do garáže, jelikož zase budou za nedlouho odjíždět. Dřevěné garáže s přístřeškem dobře vypadají a jsou účelné.