24.11.2017

Velká část lidí nevyužívá zahradu pouze jako okrasný prvek, určený k relaxaci, ale chce na ní i něco pěstovat. Nejde tedy jen o plochu, která je porostlá trávou, sem tam nějaký strom nebo keř zaručující stín. V ohnisku zájmu se zahrada ocitá i jako prostor, kde je možné něco pěstovat. Tomu je ale samozřejmě třeba se také přizpůsobit.

 

Kovová konstrukce s plachtou foliovnik1

Chcete-li na zahradě efektivně pěstovat zeleninu, připadá v úvahu pořídit si zahradní skleníky, nebo minimálně fóliovníky. Jaký je mezi tím vlastně rozdíl? Především fóliovník není totéž jako skleník, i když si to někteří lidé myslí. V zásadě fóliovník má kovovou konstrukci, na níž je natažena plachta. Konstrukce je samozřejmě připevněna k zemi, respektive ukotvena do země, aby s ní nehnul ani silný vítr. Může jít buď o svařovanou konstrukci, nebo takovou, která se skládá z jednotlivých dílů.

 

I fóliovník nabídne lepší podmínky

Pravda je taková, že fóliovník sice dokáže rostliny ochránit před nepříznivým počasí včetně třeba přízemních mrazíků, ale nedokáže jim poskytnout tepelnou izolaci. To na rozdíl od něj bez potíží dokážou třeba skleníky z polykarbonátu. I fóliovník vám ale nabídne lepší podmínky pro pěstování, než byste měli venku. Dokáže tedy rostlinám zajistit mikroklima pro růst. Odpařování závlahy do ovzduší, které se běžně děje ve volné přírodě, ale fóliovník zabrání.

 

Praktický úložný prostor se hodí

Máte-li v úmyslu na zahradě aktivně pracovat, a zřejmě jste se k tomu rozhodli, potřebujete také spoustu nejrůznějšího nářadí. Samozřejmě je třeba všechno někde uschovávat. Poslouží k tomu zahradní domky. Pro tento účel bohatě vystačíte s jednoduchými domky z plastu nebo z plechu. Obvykle bývají také prakticky zařízeny, abyste nemuseli nic hledat a všechno viděli hned na první pohled. Obsahují například různé police, přihrádky, věšáky, stojany atd.